دانشگاه دانشجو و فرهنگ

دانشگاه:

دانشگاه همواره مکانی علمی و فرهنگی برای پرورش و شکوفایی استعدادهای نهفته هر انسان است. انسانی که در طول زندگی با شعار « ز گهواره تا گور دانش بجوی» همراه بوده است و این همراهی را با ورود به عرصه دانشگاه کاملتر می کند. دانشگاه مکانی است که در جهت پیشرفت و موفقیت علمی هر کشور در تلاش است و هر انسان طالب علم و دانش را به سوی خود جذب می کند.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی، گنجینه های مختلفی از علم و دانش کشف می شود ه این خود بر اهمیت بیش از پیش علم و دانش می افزاید تا جایی که بسیاری از افراد را به سمت خود هدایت می کند و راه را برای ورود به دانشگاه هموارتر می کند.

دانشگاه محیطی است علمی ـ فرهنگی که در تمامی عرصه های علم، فرهنگ، دین، سیاست، تاریخ، اقتصاد و ... فعالیتی چشمگیر دارد.

دانشجو:

دانشجو به عنوان فرد جوینده دانش با هزاران امید و آرزو قدم به عرصه دانشگاه می گذارد تا با طی کردن پله های ترقی و کسب مدارج

عالی تحصیلی بتواند مطابق با علاقه و رشته تحصیلی خود در آینده شغلی مناسب و درخور شأن خود به دست آورد و فردی مفید برای جامعه اش شود؛ چیزی که متأسفانه امروز در کشوری مثل ایران کمتر شاهد آن هستیم و با عنوان «حسرت» از آن یاد می کنیم و شاید همین مسئله زنگ خطری باشد برای آیندگان ما که هدف مهمی برای ورود به دانشگاه در خود نیابند و به راحتی از مسیر علم و علم ورزی خارج شوند که اگر به حقیقت بپیوندد فردایی از دانشجو و دانشگاه نخواهیم داشت، به عبارت دیگر باید گفت در دنیای امروز اگر دانشجو و دانشگاه نباشد امروزی خاموش و فردایی تاریک خواهیم داشت.

دانشجو به عنوان نماد علم ورزی فرید مفید و مهم در جامعه تلقی می شود و ارزش او و دانشگاه روز بروز بیشتر می شود تا جایی که امروزه اکثر افراد تحت تأثیر جامعه و خانواده شان برای رسیدن به این مهم از هیچ کوششی دریغ نمی کنند.

فعالیت در عرصه های مهم سیاسی، فرهنگی، تاریخی، اجتماعی و ... همواره به نوعی با دانشگاه و دانشجو در ارتباط بوده است چرا که در طول زمان اهمیت بیش از پیش دانشجو و دانشگاه برای همگان روشن شده است و همین امر مهم است که قشر دانشجو را به سوی فعالیت در عرصه های ذکر شده سوق می دهد. اهمیت این قشر مربوط به دیروز و امروز نیست، چه بسا اهمیت آن در طول تاریخ با مسائل و رویدادهای مختلف پیوند خورده و این مهم را برای همگان روشن کرده است.

دانشجو و فرهنگ:

دانشجوی امروز ارائه گر فرهنگ اصیل کشورش است چرا که دانشگاه مظهر فرهنگ و دانش هر ملت است. فرهنگی که آئینه آن ملت است و دانشی که زمینه های ترقی و پیشرفت آن کشور را فراهم می آورد.

و دانشجو به عنوان نماینده ای از نسل گذشته، الگویی از تلاشگران عرصه دانش حال و پشتوانه محکمی برای نسل آینده می کوشد تا به نمایندگی از جامعه ای فرهنگی فریاد برتری خویش را به گوش آنان که نمی خواهند بشنود برساند که ما دانشگاهیان و دانشجویان پیش می رویم به سوی فردایی روشن، سرزمینی آباد و انسانی آزاد.

پیش می رویمم به سوی موفقیت، آبادانی و ترقی تا به زیر آوریم چرخ نیلوفری را.

به امید فردایی نو، اندیشه ای پویا و تلاشی وافر

 

                                                    

 

 

 

/ 6 نظر / 19 بازدید
نازی

سلام .مرسی از دعوتتون.اپ جالبی بود .http://mysmallworld70.persianblog.ir اینم ادرس وب جدیدم خوشحال می شم یه سر بیاین[قلب][گل]